Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Wałbrzych mlekiem płynący

Wałbrzyska filia OPP - ChSCh (Organizacja Pożytku Publicznego - Chrześcijańska Służba Charytatywna) przeprowadziła w roku 2008 trzy projekty na rzecz osób najuboższych, którym wydano 868 kg żywności, udzielono pomocy rzeczowej o wartości 1900 zł oraz zorganizowano dla nich akcję kulturalno-edukacyjną.

Dariusz Bieniek, kierownik filii ChSCh w Wałbrzychu, wraz z dwunastoma wolontariuszami spędzili 141 godzin nad realizacją ww. projektów. 

Pierwszy z nich dotyczył rozdawania żywności dla potrzebujących. Żywność o wartości 1969,30 zł dostarczył Bank Żywności w Wałbrzychu. Najwięcej rozdano mleka UHT, bo aż 724 litry, ale innych produktów też było co niemiara: 100 kg kaszy, 120 kg makaronu, 120 kg dań gotowych, 40 kg płatków kukurydzianych, 24 kg muesli, 20 kg cukru i 20 kg mąki. Paczki żywnościowe oraz odzież rozdawano raz w miesiącu przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Opieką tą objęto ponad pięćdziesiąt osób.

Drugi projekt był projektem samodzielnym filii. Dotyczył on przekazania pomocy rzeczowej potrzebującym. Wolontariusze we własnym zakresie zbierali, transportowali i przekazywali odzież, meble i zabawki. Rzeczy te trafiły do dwudziestu osób z najuboższych rodzin Wałbrzycha.

Zadbano nie tylko o chleb, lecz też o \"igrzyska\" - oczywiście te w najlepszym guście. W Kłodzkim Domu Kultury zorganizowano otwarte wykłady publiczne w formie filmów o treściach edukacyjnych pt. \"Zmierzch teorii Ewolucji\". Z zaproszenia na nie skorzystało trzydzieści pięć osób.

Popularne przysłowie mówi, że czas to pieniądz. Sama praca wolontariuszy zaangażowanych w te projekty może być wyceniona na prawie 1000 złotych. Jednak nikt z nich tych pieniędzy się nie domaga. Najważniejsi są bezdomni, ubodzy i potrzebujący. A ich wdzięczność - bezcenna.


Serwis Informacyjny ChSCh

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij